szambo ekologiczne

Przydomowa oczyszczalnia ekologiczna

Sieci kanalizacyjne otaczają teraz swoim zasięgiem ogromnie sporo miejsc. Są dostępne na większości terenów miejskich. Z kolei w miejscach, gdzie zabudowa jest rozproszona nie są już tak pospolite, bowiem staje się to nieopłacalne.
Budując bądź przeprowadzając szambo ekologiczne generalny remont w domu położonym poza miastem zazwyczaj sami musimy rozwiązać problem odprowadzania nieczystości z budynku. Obecnie mamy możliwość wyboru spośród kilku wariantów szamb i domowych oczyszczalni ścieków. Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem jest przydomowa oczyszczalnia ekologiczna. W przeciwieństwie do szamba zapobiega zbieraniu się groźnych bakterii, jest w wyższym stopniu przyjazna dla środowiska. Taka oczyszczalnia jest opłacalną inwestycją, bo koszty jej stosowania są niezmiernie niskie. O tym czy możemy zdecydować się na jej budowę przy naszym domu decydują miejscowe władze na podstawie planu zagospodarowania przestrzennego.
Istnieje kilka wariantów oczyszczalni przydomowych, może w nich być zastosowany drenaż rozsączający, filtr piaskowy lub gruntowo-roślinny, złoże biologiczne lub komora osadu czynnego. O tym, jaki wariant można zastosować w danym miejscu przesądzają między innymi warunki gruntowe. Chcąc wprowadzić takie rozwiązanie w naszym domu powinniśmy skonsultować się z kompetentnym doradcą, jaki znajdzie dla nas najbardziej optymalne rozwiązanie.Możliwość komentowania jest wyłączona.