Drukarnia żyrardów

Pułapki przy wydruku projektu

Dla każdego projektanta w końcu przychodzi czas, kiedy wyłącza on AutoCada natomiast jego projekt wreszcie pozostaje wydrukowany. Teoretycznie wydawać by się mogło, że na tym przygoda już się kończy i powoli śpieszymy do spokojnego finiszu, ale nic bardziej mylnego. Jeszcze dużo może się zdarzyć i przede wszystkim naprawdę dużo może się zepsuć. Węzłowe elementy projektu wydrukowanego, takiego jak dobre barwy, przetestowana drukarnia, doskonały papier a przy tym znakomicie przykrojona jakość mogą zaważyć o odbiorze twojej pracy – nawet najlepszą koncepcję da się spaprać marną grafiką lub finałowymi niedoróbkami. Co robić, aby tego uniknąć?
Przede wszystkim pamiętajmy o kilku pułapkach, które wyczekują na niedoświadczonych. Kiedy przygotowujesz plansze w programie graficznym, takim jak Photoshop lub Gimp, wydają ci się one śliczne i w należytej jakości, a po wydruku wychodzi tak zwana „pikseloza„? Pamiętaj więc, żeby zawsze, absolutnie zawsze sprawdzić jak wygląda obraz w rzeczywistej wielkości, klikając na ikonkę „100%”. Dopiero wtenczas dowiesz się jak wszystko to wygląda w rzeczywistości.
Inną sytuacją, która może nam się nieoczekiwanie przytrafić, są inne kolory na wydruku. W tym miejscu na nieszczęście wszystko zależne jest od plotera, w związku z tym dobrze, by drukarnia, z której usług korzystamy, pozostała przez nas sprawdzona. Przed definitywnym oddaniem koniecznie dokonaj próbki kolorystyczne – na sprzęcie, którego użyjesz do dużego formatu! Każdy z nich posiada inne parametry i nigdy do końca nie wiadomo, co wyjdzie w wersji finałowej. Jedyne, co pozostaje, to metoda prób i błędów. Powodzenia!


Możliwość komentowania jest wyłączona.