Drukarnia bydgoszcz

Pułapki przy wydruku projektu

Dla każdego projektanta w końcu nadchodzi czas, kiedy wyłącza on AutoCada natomiast jego projekt w końcu jest wydrukowany. Teoretycznie wydawać by się mogło, że na tym przygoda już się kończy i powoli śpieszymy do płynnego finiszu, niemniej jednak nic bardziej błędnego. Jeszcze wiele może się przydarzyć i w szczególności naprawdę wiele może się zepsuć. Koronne elementy projektu wydrukowanego, takiego jak odpowiednie barwy, przetestowana drukarnia, doskonały papier a przy tym dobrze dostrojona jakość mogą zaważyć o odbiorze twojej pracy – nawet najlepszą koncepcję da się spaprać nędzną grafiką albo finałowymi niedoróbkami. Co zrobić, aby tego uniknąć?
W szczególności pamiętajmy o kilku zasadzkach, które oczekują na niewprawionych. Gdy przygotowujesz plansze w programie graficznym, takim jak Photoshop czy Gimp, wydają ci się one śliczne i w dobrej jakości, a po wydruku wychodzi tak zwana „pikseloza„? Pamiętaj w związku z tym, aby zawsze, absolutnie zawsze stwierdzić jak wygląda obraz w realnej wielkości, klikając na ikonkę „100%”. Dopiero wtenczas dowiesz się jak wszystko to prezentuje się naprawdę.
Inną sytuacją, która może nam się nagle przytrafić, są inne odcienie na wydruku. Tutaj niestety wszystko zależne jest od plotera, dlatego też dobrze, żeby drukarnia, z której usług korzystamy, została przez nas wypróbowana. Przed definitywnym oddaniem koniecznie dokonaj próbki kolorystyczne – na sprzęcie, którego użyjesz do dużego formatu! Każdy z nich posiada inne parametry i nigdy do końca nie wiadomo, co wyjdzie w wersji finałowej. Jedyne, co pozostaje, to metoda prób i błędów. Powodzenia!


Możliwość komentowania jest wyłączona.