Castingi pionki

Casting

Castingi planowane są obecnie w bardzo wielu miejscach. Kiedyś łączone tylko z castingami modelek, współcześnie często prowadzone są też w pracy. Casting na najlepszego pracownika, czemu nie?
Casting na pracownika, gdy większa część pretendentów ma podobne CV?
W takim wypadku castingi polegają na tym, że osoby ubiegające się o pracę, potrzebują zaprezentować się z jak najlepszej strony. Jak wiadomo, że nie chodzi tutaj tylko o wygląd i nie to na ogół jest analizowane. Rozchodzi się o całość powierzchowności, a także to jak ogólnie dana osoba wypadnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Pracodawca ma prawo wybrać osoby, które najbardziej mu przypadły do gustu, czy to pod względem przeżycia, czy też wykształcenia, czy charakteru. Na ogół pracodawcy nie zdradzają swoich kryteriów, którymi się sugerują. 
Zupełnie inaczej jawią się castingi na modelkę, na których analizowany jest przeważnie prezencja oraz prezencja danej pretendentki. Przede wszystkim potencjalna modelka powinna zjednać sobie jury odpowiednią powierzchownością, to znaczy sposobem poruszania się oraz uwodzenia wzrokiem. Modelka musi umieć manewrować zarówno ciałem, jak i wzrokiem, czy gestami, żeby doceniona została za dobrą. 
Wiele zależne jest również od tego czego wypatruje rzeczowy klient a przy tym gdzie zatrudniona pozostanie wybrana dziewczyna i jakiego modelu kampanie będzie urzeczywistniać. 
Castingi na ogół trwają całe dnie, dlatego, że kandydatów może być nawet kilkudziesięciu. Wobec tego powinno wyposażyć się w gigantyczną dozę cierpliwości i właściwego humoru, który niewątpliwie także pomoże w czasie wyczekiwania na swoją kolej.


Możliwość komentowania jest wyłączona.