Torby papierowe żywiec

Ekologiczne torby zakupowe

Od dosyć niedawna, mnóstwo ludzi na naszej planecie zaczęło się intrygować tematem okazale pojętej ekologii. Właściwie z drugiej strony. Zmiany klimatu, globalne ocieplenie, topnienie lodowców i wymieranie lasów deszczowych i wielu innych gatunków roślin oraz zwierząt, może wieść naszą planetę, a co za tym idzie cywilizację do schyłku.
Największy wpływ na ocieplenie klimatu ma dwutlenek węgla wytwarzany w znacznym stopniu przez fabryki, które wyrabiają go przekraczając wszelkie normy dodatkowo zatruwając też nas powstającym przy tym smogiem. 
Jednak, by zacząć naprawiać świat, warto zacząć przede wszystkim od siebie. W jaki sposób możemy wpłynąć na ekologie wokół nas? 
Musimy nade wszystko mniej podróżować autem. Mimo, że jesteśmy wyłącznie kroplą w morzu zanieczyszczeń, możemy poczuć, że mamy realny wpływ na nasze środowisko i czuć się lepiej a także zdrowiej wybierając przechadzkę czy rower.
Drugą kwestią jest zawężenie użycia foliowych torebek jednorazowych które uzyskujemy w sklepach. Plastik z jakiego są dokonane niesłychanie długo się rozkłada. Warto zatem wybierać torby papierowe. Są one mniej złe dla środowiska naturalnego, posiadają krótszy okres czasu rozkładu a podczas ewentualnego spalania fabrykują mniej podłych substancji.
Kolejnym ważnym aspektem troski o otoczenie jest staranie się trzymać ład w lasach. Ile razy idąc przez las możemy dostrzec torby papierowe bądź foliowe leżące w krzakach albo nawet na środku ścieżki. Ludzie w lasach czują się bezkarni. I choć często tak jest, musimy słuchać prywatnego sumienia i nie wyniszczyć cennej natury.


Możliwość komentowania jest wyłączona.