Social media dąbie

Social media

Kto z nas może wyimaginować sobie życie bez mediów społecznościowych? Na każdym kroku, w autobusach, na uczelniach, w kawiarniach widzimy ludzi w różnorodnym wieku przeglądających Facebook bądź zdjęcia na Instagramie. Social media aktualne są na każdym stadium naszego życia. 
Kiedy nasze maleństwo przyjdzie na świat potrzebujemy obwieścić ten fakt jak największej liczbie przyjaciół- wstawiamy w następstwie tego fotografię na Facebook z wiadomością o której godzinie nasz syn albo córa po raz pierwszy zasiądzie w szkolnej ławce. Dzień naszego ślubu także jest tak istotnym wydarzeniem, że dużo ludzi nagrywa instastories, aby na 24 godziny udostępnić światu możliwość obejrzenia tego wydarzenia z naszej perspektywy. Kiedy dzieje się coś istotnego jesteśmy w stanie przeczytać o tym na Tweeterze i dalej rozprzestrzenić tę nowinę.
Social media wkradły się przebojem w życie nieomalże każdego człowieka. Nie ważne, czy rezydujesz na niewielkiej wsi w naszym kraju, czy też w słynnej dzielnicy Los Angeles- możesz z każdego miejsca logować się do swojej strony na Facebooku, wrzucać fotografie a także wiadomości, przeglądać, co słychać u bliższych czy też dalszych znajomych. A nawet podglądać gwiazdy filmowe czy gwiazdy estrady- teraz konto w social media mają wszyscy.
Zwykło się mawiać, iż ten, kogo nie ma w social media zwyczajnie nie istnieje. Nawet najbardziej znojne osoby dają się na ostatek przekabacić do założenia strony na Facebooku bądź Instagramie. Daje to wielgachne ewentualności chociażby uzyskania danych o położeniach, krajach, regionach, o których istnieniu nie miało się pojęcia.


Możliwość komentowania jest wyłączona.